Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkama

Saç Ekimi Antalya Merkezi olarak ekim işlemlerinden sonra minik kurumuş nokta nokta şeklinde gözle görünür kan pıhtıları meydana gelecektir.  Bu pıhtılar ilk yıkama işleminden sonra yavaş yavaş kaybolacaktır.

Peki İlk Yıkma Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır ?

Uygulamadan 24-48 saat sonra ilk yıkama gerçekleştirilecektir. Yıkama işleminden önce yumuşatıcı bir krem (tercihen bepantol losyon yada pantenol losyon) ekim yapılmış alana hatta KÖK alınan ve donör alana çok ince bir katman halinde nazikçe yavaş yavaş sürülür. Bunun amacı nokta nokta kurumuş kan pıhtılarını yumuşatmaktır.

Yaklaşık 45 dakika bu şekilde bekledikten sonra yıkama işlemine geçilir. Su ılık olmalıdır, duş başlığı tazyikli olmamalıdır. İlk önce ılık su ile saç ekimi yapılmış alan yavaşça yıkanır sürülmüş kremleri akması sağlanır. Daha sonra şampuan ile sürülür yavaş ve tampon yapacak şekilde yıkma işlemi tamamlanır. Yumuşak bir havlu ile hafifçe kompres yapılarak kurulanır. Donör bölge (saç alınan bölge) biraz daha sürterek yıkanır.

Bu şekilde günde en az iki defa yıkama yapılmalıdır. 10 ‘cu günde saç ekimi yapılmış alandaki kabuklar tamamen dökülmüş olmalıdır.