FUE Saç Ekimi Nedir ?

Fue saç ekimi 2002 Yılında Dr. Russman Tarafından fue method tanımlanmış çok hızlı aşama katederek Günümüzde modern en ettik ileri saç ekimi methodu olarak bütün, dünyada uygulanmaktadır. Saç köklerinin zarara uğratılmadan özel üretilen mikro cihazlar sayesinde alınması ve başarılı bir şekilde açılan kanallara tek tek yerleştirilmesi yönetimi olarak da bilinmektedir. Ant Hair Antalya Saç Ekimi olarak uzman ekibimiz gelişmiş FUE yönetimini başarılı sonuçlar alarak çalışmalara devam etmektedir.

Antalya Saç Ekimi

FUE Yöntemi Aşamaları;

A) Ön hazırlık, sedasyon ve lokal anestezi.

Saç ekimi yaptıracakları çoğunun hayatında ilk ve tek yapacağı işlemdir bu yüzden oldukça heyecanlıdırlar. Saçlar traş edilmeden önce değişik açılardan geçmiş fotoğrafları alınır. Daha sonra sıfır numaraya traş edilir. Lokal anestezi ile iki kulak arası traş bölgesi bölge boya kalemiyle işaretlenir ve bu alan. Anestezide iki  üç dakika kişi ağrı duyacaktır.

B) Verici bölgeden saçların çıkartılması. Lokal anesteziden sonra bu bölgeye uyuşmuştur. Bu motor mikro motor ile saç kökleri tek tek serbestleştirilebilir çıkartılır. % 20 -25 Donördeki ortalama alınabilir. Kalan% 75 -80 lik saç kökü uzağında iki kulak arası temizlemek olumsuz bir görüntü ortaya çıkmaz.

C) mikro kanalların yerleştirilmesi ve köklerin yerleştirilmesi. Saç ekimi yaparken ön bölge yine lokal anesteziyle uyuşturulur.

Saç ekimi için mikro kanallar açılır ve açılan kanallara saç kökleri tek tek yerleştirilir. Bunun için birkaç teknik vardır.

1) Lateral yarık tekniği: Kanal yöntemi ile kanallar Lateral yarık ile toplu açılır. Daha sonrada mikro pensetler ile kökler tek tek yerleştirilir. Sağdan ve soldan aynı anda 2-3 kişi saç ekimi yapabileceği için daha kısa yerde biter. Saç ekimi işlem süreci kişiden kişiye göre gösterilebilir. Greft (saç kökü) sayısı ve bilgisayarda saç dokusu işlem yapılmasını gerektiren faktörlerdir. Örneğin; 3000 kök ekim işlemi 5-6 saat sürerken 3500-4000 kök ekimi 7-9 saat bulabilir.

2) İğne ile saç ekimi tekniği:  Bir tane mikro kanal açılır, bir tane saç kökü yerleştirilir.

Saç ekimi operasyonuna başlanmadan önce restoranda kafa lokal anestezi uygulayarak. Lokal anestezi ile ilgili operasyon fonksiyonel bir acı veya ağrı hissetmesi engellenir. Saç ekim operasyonu mümkün zaman, dilerse müzik dinlenebilir, televizyon izlenebilir ya da kitap okuyabilir.

FUE saç ekimi ile kişi hem ağrısız bir operasyon geçirmekte hem de hiç kalıcı yara izine maruz kalmadan gün içinde taburcu olabilmektedir.

Saç Ekimi Antalya merkezi olarak profesyonel uzman ekibimiz ile yaptığımız çalışmalarda başarılı sonuçlarımız ile sizleri tanışmaya davet ediyoruz.