FUE Saç Ekimi Tekniği

FUE (Folliculer Unit Exration) “hücresel ekim” olarak da adlandırılmaktadır. Kişinin genetik olarak saç dökülmesinin en az görüldüğü iki kulak arasındaki enseden yani donör bölgeden “punch” ismi verilen 0.6-0.8 mm’lik çok ince iğnelerle saç köklerinin (greft) tek tek alınarak, Lateral Stil yardıma ile açılan kanallara tek tek ekilmesi yöntemidir. Antalya Saç Ekimi merkezi olarak, en yaygın olarak kullanılan yöntem olmakla beraber, saç ekimi yaptıracak kişilerinde en çok tercih ettiği bir seçenek haline gelmiştir. Tercih edilmesinin en önemli sebebi; saç köklerinin alındığı donör bölgede ve işlem yapılan bölgede herhangi bir yara izinin kalmamasıdır. Saç ekim operasyonunun ardından, işlem yapılan bölgelerde küçük kızarıklıkların ve kabuklanmaların meydana gelmesi ise muhtemel sonuçlardandır.

Antalya Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonuna başlanmadan önce kişinin kafa bölgesine lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile kişinin operasyon sırasında bir acı veya ağrı hissetmesi engellenir. Saç nakli operasyonu sırasında kişi, dilerse müzik dinleyebilir, televizyon izleyebilir ya da kitap okuyabilir. Saç ekimi işlem süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Kişinin saç kaybı oranına bağlı olarak ihtiyaç duyulan greft (saç kökü) sayısı ve kişinin saç dokusu işlem sürecini etkileyen faktörlerdir. Örneğin; 3000 greft ekim işlemi 5-6 saat sürerken 3500-4000 greft ekimi 7-9 saati bulabilir.

Saç Ekimi Antalya merkezi olarak FUE tekniği ile kişi hem ağrısız bir operasyon geçirmekte hem de hiçbir kalıcı yara izine maruz kalmadan gün içinde taburcu olabilmektedir.

FUE ve FUT Tekniği Arasındaki Farklar Nelerdir?

FUE ve FUT yöntemleri arasındaki en önemli fark saç köklerinin alınış biçimidir. FUT tekniğinde saç kökleri, saç kaybının en az görüldüğü donör bölgeden şeritler halinde alınmaktadır. Saç köklerinin alınması işleminden sonra donör bölgedeki işlem yapılan yere dikiş atılır. Bundan dolayı operasyon sonrasında dikiş izi kalmaktadır. FUE yönteminde ise herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. FUT tekniğinde meydana gelen kanamalar FUE tekniğine kıyasla daha yoğun görülür. Bu nedenle hastalarımızın ağrısız bir operasyonla doğal saçlara kavuşması bizim için büyük önem taşımaktadır. Bizlerde, en çok tercih edilen ve en ileri tekniklerden biri olan FUE tekniğini tercih etmekte ve uygulamaktayız. Saç ektirmeyi düşünen kişilerin en çok merak ettiği bir diğer konu ise saç ekimi öncesi ve sonrası sonuçlarıdır. Bizler saç ekim kliniğimize gelen herkese şeffaf bir şekilde görsel olarak bu sonuçları paylaşmaktayız. Operasyonunu yaptığımız her hastanın fotoğraf halinde dosyası arşivimizde saklıdır. Bu yüzden saç ekimi yaptıracağınız yer ve ameliyatı yapacak doktor çok önemlidir. Dr. Ertuğrul SEYMAN Saç Ekim Kliniğinde doğru adreste olacaksınız. Tüm işlemlerimiz tam teşekküllü hastane ortamında sağlanmaktadır.

Termesos Antalya Saç Ekimi

Termesos Antalya gerek kurumsallığı, gerek Türkiye genelinde ismini değerini hizmet adına önemli bir konuma getirmiş hastanedir. Bizler için sağlık her şeyden önce gelir. Bu yüzden Saç Ekimi Antalya olarak tüm işlemlerimizi kaliteli bir hastanede gerçekleştirmek bizlere gurur veriyor.

Antalya Termesos Hastanesi kalitesi ve belgeleri ile hizmetini sürdürerek başarısını korumaktadır. Dr. Ertuğrul SEYMAN yapacağı tüm saç ekimi işlemlerinde yine Termesos Antalya Döşemealtı merkezinde sizlere en konforlu ortamda hizmet vermektedir.

Saç Ekimi hizmetimizin yanında, sakal ekimi, kaş ekimi, bıyık ekimi ve saç dökülmelerine yönelik PRP saç tedavisi hizmetleri de vermekteyiz. 10 yılı aşkın tecrübemiz ile hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için sizleri de merkezimize davet ediyoruz.