Kaş Ekimi, dökülmüş veya seyrelmiş kötü biçime dönüşen kaşların günümüzde artık kadınlar kadar erkekler içinde tercih edilen bir yöntemdir. Hormonal dengesizlikler, sistematik hastalıklar, enfeksiyonlar, stres, aşırı kozmetik kullanımı, travmalar, kazalar, yanıklar, kullanılan ilaçlar, cerrahi ve medical tedaviler gibi pek çok nedenden dolayı saçlar gibi kaşlarda da dökülmeler, bölgesel kayıplar yaşanabilir. Bu tür durumlarda kaş kontürü, dövme uygulaması, kalem kullanımı gibi çeşitli çözümler olsa da hiçbiri kalıcı ve doğal değildir. Özellikle sıkça tercih edilen dövme uygulamasının zaman içinde renginin solması, yeşil veya lacivert bir renk alması, fiziksel olarak oldukça rahatsız edici bir görünüme neden olmaktadır.

Antalya Kaş Ekimi

Sağlık teknolojisindeki her geçen gün artarak devam eden gelişmelerle birlikte saç ekiminden sonra artık kaş ekimi de başarıyla uygulanmaktadır. Özellikle bayanların tercih ettiği kaş ekiminde sonuçlar doğal ve kalıcıdır. Geçmişte yer alan kaş ekim tekniklerini incelediğimiz takdirde cerrahi müdahaleler sonucunda çeşitli izlerin yer aldığını net bir şekilde görmekteyiz. Yüz bölgesi içerisinde bu izlerin kalması ise en istenmeyen durumların başında yer almaktadır. Cerrahi müdahale izleri kalmadan sizlerin kaş ekimi konusunda hizmet alabilmeniz adına sizlere sunulmakta olan FUE tekniği hastalara her hangi bir iz bırakmadan ekim işlemi konusunda yardımcı olmaktadır. Bu sayede sizlerin acısız şekilde sağlıklı bir operasyon geçirmeniz mümkün bir seçenektir. Kaş ekiminde kullanılmakta olan bu özel teknik saç ekimi esnasında da kullanılmaktadır. Günlük yaşantıda kendine özen gösteren kadınlar ve erkekler dökülmelere karşı kalıcı çözüm olarak kaş ekimi yaptırmaktadırlar. Ant Hair Antalya saç ekimi merkezi olarak ekim işlemlerini hastane içerisinde ise uzman kişiler tarafından gerçekleştirmekteyiz.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, saç ekimi ile benzer bir işlemdir. Gelişmiş FUE tekniği ile yapılan kaş ekim operasyonunda, kaş bölgesine ekilecek saç kökleri ense bölgesinden mikro motorlar veya 0.6-0.7 mm’lik çok ince uçlu punchlar yardımıyla tek tek alınarak kaş kaybı yaşanan bölgede açılan kanallara yerleştirilir. Yapılacak uygulamada saç köklerinin alındığı donör bölgeye ve işlemin yapıldığı kaş bölgesine lokal anestezi uygulandığından kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Kaş ekimi oldukça kısa süre içinde tamamlanan ve rahat geçen bir operasyondur.

Kaş işlemi her ne kadar saç ekimi ile benzer bir işlem olsa da, detaylar daha ön plandadır. Saçlar genel olarak belli bir açıyla çıkarken, kaşlarda bu durum oldukça değişkendir. Burun bölgesinden 90 derecelik açıyla çıkmaya başlar kaşlar, kulak bölgesine doğru ilerledikçe daha dar açılarla çıkmaktadır. Bu yüzden doğal görünümlü yeni bir kaş dokusu elde etmek için işlemin uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından yapılması çok önemlidir.

Kaş ekimi operasyonu ihtiyaç duyulan greft sayısına bağlı olarak 1-2 saat arasında tamamlanır. Uygulamadan sonra özellikle ilk 1 hafta içinde işlem yapılan bölgede küçük kızarıklıklar, kabuklanmalar olabilir. Bunlar ilk 1-2 haftadan sonra tamamen ortadan kaybolur. 3. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlayan yeni kaş kökleri 8. aydan itibaren gerçek şeklini alır.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, kaş ekimi fiyatları, ücretsiz kaş analizi ve detaylı bilgilendirme için lütfen Antalya Saç Ekimi merkezi telefon whatsapp numaralarımızdan veya iletişim sayfasındaki konsültasyon formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.