Saç Dökülmesi Nedir ?

Saç dökülmesi Genetik faktörler, yaşın ilerlemesi, stres, kullanılan ilaçlar, hormonsal dengesizlikler ve sistematik hastalıklar gibi pek çok sebepten dolayı saç köklerinin zayıflaması ile  saç dökülmesi meydana gelir. Saç dökülmesi problemi günümüzde her 3 kişiden 2’sinin yaşadığı oldukça ciddi bir rahatsızlık haline gelmiştir. İnsanda organların sağlıklı bir şekilde çalışması önemli olsa da, psikolojinin ve öz güvenin de yerinde olması, insan sağlığını  etkileyen faktördür.

Bu yüzden saç ekimine sadece estetik operasyon gözüyle bakmak yanlıştır. Saç ekimin den sonra kişinin kaybettiği öz güveni geri kazanması, sosyal hayatında daha aktif olması, ruh ve beden sağlığını olumlu yönde etkilemektedir.
Saç mezoterapisi, PRP tedavisi uygulamaları ile saç dökülmesini en azından belli bir süre için durdurmak veya azaltmak muhtemeldir. Fakat özellikle genetik sebeplerden kaynaklanan saç dökülmesi problemini kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmak ne yazık ki mümkün değildir. Bu noktada saç ekimi kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir çünkü saç kaybı yaşanan bölgeye ekilen saçlar, kişinin genetik olarak dökülmeyen ense bölgesinden alınan kendi saç kökleridir.

Antalya Saç Ekimi ile farkı hissedin!

Dr Seyman Saç Ekimi merkezi olarak Dr Ertuğrul SEYMAN öncülüğünde  10 seneyi aşkın tecrübemizle saç ekiminde mümkün olan en başarılı ve doğal sonuçları almaktayız.  FUE teknolojisi ile uyguladığımız saç ekimi başta olmak üzere sakal ekimi, bıyık ekimi, kaş ekimi ve favori ekimi işlemlerini Termesos Hastanesinde, steril, hijyenik, tam teşekküllü ameliyathane ortamında, en teknolojik ekipmanları kullanarak büyük bir titizlikle yapmaktayız.
Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız ücretsiz saç analizi için konsültasyon formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Mümkün olan en kısa süre içinde fotoğraflarınızı değerlendirerek size geri dönüş sağlıyoruz.

Ayrıca operasyon hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için sadece bir telefon uzağınızdayız. Gerek telefon numaralarımızdan, gerek e-posta, WhatsApp gibi diğer kanallardan bize günün her saatinde ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Tekniği

Dr. SEYMAN Saç Ekimi merkezi olarak tüm operasyonlarımızı gelişmiş FUE teknolojisini kullanarak yapmaktayız. Saç ekimi kısaca iki kulak arasındaki don-ör saha adı verilen ense bölgesinden alınan, genetik olarak dökülmeyen saç köklerinin, saç kaybı yaşanan alanlarda açılan kanallara tek tek yerleştirilmesi işlemidir.
Operasyondan önce don ör sahaya ve işlem yapılan bölgeye lokal anestezi uygulandığı için kişi operasyon süresince herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. İşlem süresi ihtiyaç duyulan kök sayısına bağlı olarak 6-8 saat arasında değişir. Kişi operasyondan sonra taburcu olabilir, evinde istirahat edebilir, bilgisayar kullanımı gibi yorucu olmayan işler yapabilir.
Saç ekiminden sonraki ilk hafta bakım sürecidir. Bu süreçte kişinin operasyon sonrası bakım prosedürlerine dikkat etmesi, başını olası çarpmalardan, darbelerden, travmalardan koruması, uyku pozisyonuna dikkat etmesi, düzenli olarak saç yıkamasını yapması işlemin başarısını doğrudan etkilemektedir. Merkezimizde saç ekimi yaptıran tüm hastalarımızı bu konuda detaylı bir şekilde bilgilenmekte, saç bakımı için gerekli olan tüm bakım ürünlerini ve losyonları ücretsiz temin etmekteyiz.
Saçlarım ne zaman çıkar, yara izi kalır mı?
Operasyondan sonra gerek donör sahada, gerek ense bölgesinde hiçbir yara veya operasyon izi kalmaz. İlk 2 haftalık süreçte yapılan işlemlerden dolayı kızarıklıklar, kabuklanmalar görülebilir. Bunlar 3. haftadan sonra tamamen ortadan kaybolur. Özellikle ilk hafta saç yıkama işlemlerinin düzenli olarak yapılması bu iyileşme sürecini daha da kısaltır.
Saçlar genel olarak 3. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlar. 8. aydan itibaren saçların çok büyük bir kısmı çıkmış olur. Ekilen saçların tamamının çıkması 1 seneyi bulmaktadır. İlk aydan sonra şok dökülme adı verilen bir durum yaşanabilir. Ekilen saçlar dökülebilir. Bu beklenen, endişe edilmemesi gereken bir durumdur.
Ekilen saç kökleri ense bölgesinin genetik özelliklerini taşıyacağından dökülmezler. Saç ekiminde sonuçlar kalıcıdır. Antalya Saç Ekimi Merkezi, ANT Hair olarak saç ekiminde mümkün olan en başarılı sonuçlar için sizi Antalya’daki hastanemize bekliyoruz.