Sakal Ekimi Nedir ?

 Genetik faktörler veya sonradan meydana gelen cilt hastalıkları, hormonal dengesizlikler, yara, ameliyat izleri, kazalar ve yanıklar gibi çeşitli sebeplerden dolayı erkeklerde sakal kayıpları yaşanabilir. Sakalın erkek imajındaki ve erkeksi görünümdeki önemli etkisinden dolayı bu durum pek çok erkeği psikolojik olarak olumsuz şekilde etkileyebilir fakat sakal ekimi ile bu sorun tamamen ortadan kaldırılabilir.

Sakal ekiminde en çok tercih edilen yöntem, FUE yöntemidir. ANT Hair – Antalya Saç Ekimi merkezimizde yüz bölgesine uygulanan tüm sakal, bıyık ve favori ekimi işlemlerini gelişmiş FUE teknolojisini kullanarak yapmaktayız. Sakal ekimi, saç ekimi ile benzer bir işlem olsa da kılların çıkış yönü dikkate alındığında doğal bir görünüm için operasyonun mutlaka uzman ve deneyimli bir hekim tarafından yapılması gerekir.

Antalya Sakal Ekimi

Sakal ekimi operasyonunda ihtiyaç duyulan greft sayısı sakal kaybına ve kişinin isteğine bağlı olarak değerlendirilir. Bölgesel bir sakal kaybı varsa 1000 greft yeterli olabilirken, yarım köselik veya tam köselik gibi durumlarda 2000-3000 greft saç köküne ihtiyaç duyulur. Operasyon süresi de bu sayıya bağlı olarak değişir. Genel olarak 3-6 saat arasında sakal ekimi işlemi tamamlanır.

Sakal ekimi nasıl yapılır?

Sakal ekimi işleminde ilk olarak donör bölge adı verilen ense bölgesinden mikro motorlar yardımıyla veya 0.6-0.7 mm’lik ince uçlu punchlarla saç kökleri tek tek çıkarılır ve özel bir solisyon içinde bekletilir. Daha sonra sakal kaybı yaşanan bölgede ense bölgesinden alınan greftlerin yapısına (uzunluğu, kalınlığı) bağlı olarak saç köklerinin ekileceği kanallar hazırlanır ve greftler tek tek, doğru açılarla bu kanallara yerleştirilir. Operasyondan önce işlem yapılacak alanlara lokal anestezi uygulandığı için kişi operasyon süresince herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Sakal ekimi oldukça rahat geçen bir operasyondur.

İşlemden sonra saç köklerinin alındığı ense bölgesinde ve sakal ekimi yapılan yüz bölgesinde herhangi bir yara veya operasyon izi kalmaz. İlk 1-2 haftalık süreçte küçük kırmızı kızarıklıklar ve kabuklanmalar görülebilir. Bunlar 2. haftadan sonra yavaş yavaş kaybolmaktadır. Ekilen saç kökleri 3. aydan itibaren çıkmaya başlar. 8. aydan sonra büyük bir kısmı çıkmış ve gelişimini tamamlamış olur. Sakal ekiminde sonuçlar kalıcıdır.

Sakal ektirmeyi düşünüyorsanız, sakal analizi ve detaylı bilgilendirme için lütfen telefon numaralarımızdan veya iletişim sayfasındaki konsültasyon formunu doldurarak bize ulaşın.